تبلیغات

چه زمانی به درمانگر جنسی نیاز دارید؟

۰

در رابطه های زناشویی دارای تعهد و دائم، بروز فراز و نشیب ها امری کاملاً نرمال است (این به معنای علاقه من به کلمه نرمال نیست، بلکه فکر می کنم آن اغلب دشمن رابطه ها و سلامت روان است زیرا مقایسه شدید متمایل به هر دو عامل مخرب است). اما چه زمانی آن به رابطه جنسی ارتباط دارد، یکی از سؤالاتی که برخی از افراد می پرسند آن است که” آیا من نرمال هستم؟” مواقعی که ممکن است نیاز به کمک یک متخصص حرفه ای در زمینه مباحث جنسیت و رابطه جنسی باشید را بیابید.

1). شما و همسرتان درمورد آنچه در اتاق خواب شما می گذرد (یا وجود ندارد) احساس آشفتگی دارید

فقط رفتار تعیین کننده اصلی مسائل سلامت روان نیست؛ اینکه چگونه احساسی در مورد رفتار دارید، ملاک و مهم است. آن به معنای عدم مطلوبیت تقاضای رابطه جنسی نیست، مگر اینکه شما دچار بی میلی شده باشید.و یا اگر همسر شما فردی سردمزاج است و هر دوی شما از این موضوع مطلع می باشید، پس آن مشکل است. بر آنچه برای شما نرمال است و آنچه که واقعاً و صادقانه می خواهید تمرکز کنید نه بر آنچه فکر می کنید که فرضاً به آن نیاز دارید.

2). شما حس نکرده اید که نمی توانید با همسر خود مراوده کنید و یا آنکه چه زمانی می توانید ارتباط برقرار کنید، در واقع شما به احساس جدایی بیشتر خاتمه داده اید نه نزدیکی بیشتر.

صحبت درمورد مباحث جنسی می تواند به طوری باور نکردنی حساس باشد و حال شما را دگرگون کند. درحالی که ممکن است اگر فکر کنید آن فقط موضوعی بین شما دو نفر به عنوان زن و شوهر است، گفتگو آسانتر به نظر برسد یا ممکن است آن را خلاف واقعیت بپندارید: آن بسیار تهدیدکننده و پرزحمت حس می شود و یا ممکن است زمانی که سعی در گفتگو در مورد زندگی جنسی با یکدیگر دارید آن حس ایجاد شده باشد، اما از آنچه که شما واقعا برای ترسیدن از آسیب رساندن به شخص دیگر انتخاب نشده اید و آن برای شما مقدر نشده است، حرفی به میان نمی آورید و یا شاید بحثی مهیج وبنابراین غیرقابل کنترل باشد. اکنون زمان آن است که متخصصان با تجربه می توانند به شما در خلق یک فضای امن و تسهیل کردن گفتگو کمک کنند.کار آنها کنترل مسالمت آمیز بودن رابطه و پیگیری هر گونه الهامات موجود در آن است. همچنین، اگر شما واقعا نمی دانید آنچه چه می خواهید بیان کنید را نمی دانید یا اگر هزگر فرصتی نداشته اید یا به خود اجازه ی کشف امیال خود را نداده اید، پس یک درمانگر می تواند زمینه حمایت و ترغیب یا دلگرمی شما را فراهم کند.

3). شما مشکل در اولویت قرار داده اید، خود را به داشتن تمایلات جنسی سالم آموزش داده اید و راه حل های مختلفی را آزمایش کرده اید اما هنوز هم در حال جنگیدن با آن هستید و ادامه دارد.

گاهی اوقات یک زندگی جنسی پر طراوت و مهیج به طوری طبیعی جریان می یابد. اما اغلب آن نیاز به کار، تلاش، توجه و شاید بیش از همه آن در ارحجیت قرار دادن است. اگر شما جانب زمان را درنظر نگرفته اید اگر شما منتظر هستید که آن رخ دهد مانند زمانی که قبلاً بوده است، پس ممکن است توقع داشته باشید که نیاز به بازآرایی موقعیت براساس حقیقت است: حقایقی از رابطه بلند مدت یا پیرشدن یا تغییرات جسمانی و یا هیجانی

+ نوشته شده توسط Yalda در ، ۳ بازدید ، بدون دیدگاه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر