تبلیغات

درمان فوبیا با هیپنوتیزم

۰

تمام ما در طول زندگی خود ترس ‌هایی را به تجربه کردن پرداختیم که هیچ منطقی برای آنها دارا نمی باشیم و امکان آشکار شدن فوبیا در همه دوران زندگی اشخاص موجود می باشد .

ولی به طور معمول ریشه بسیاری از این ترس های ناشناخته به دوران کودکی برمی‌گردد که این دسته از ترس ها میلیون ها نفر از مردم را در جهان درگیر خود کرده است.

روانشناسان ترس را به این صورت به معنی کردن پرداختند که پدیده ترس هرچند که یک غریزه معمولی و طبیعی به نظر می‌رسد که در انسان از آغاز شدن تولد موجود می باشد ولی هرگاه به علت تغییراتی که در شدت و همینطور نوع آن ایجاد می شود از حالت معمولی خود خارج خواهد شد.

ترس ها تحت عنوان ترس‌های مرضی شناخته خواهد شد که می تواند فعالیت های روزمره انسان را دچار اختلال کند . در یک تعریف کلی می‌توان فوبیا، ترس شدید داشتن و به صورت پیوسته و نا مطلوب از اشیا یا شرایط ها دانست .درمان فوبیا

در حقیقت فوبیا ترس شدید می باشد که علت منطقی ندارد و اضطراب و نگرانی شدید، تپش پیدا کردن قلب ، عرق کردن و همینطور سرگیجه داشتن ، خستگی عمیق ، درد معده ، فکرهای وسواسی و احساس خودکم بینی از علائم های بالینی اینگونه ترس ها به شمار می رود .

ترس های فوبیا اگر شدت پیدا کند می‌تواند موجب انزوای شخص و اختلال در روابط خانوادگی و اجتماعی او بشود که بعضی از برخوردهای اجتماعی نیز می‌تواند ناشی از اینگونه ترسها باشد .

ترس های مکانی مانند ترس داشتن از آسانسور و ترس داشتن از فضای باز و بسته و همینطور ترسیدن از بلندی و حتی ترسیدن از اطرافیان از جمله شایع‌ترین فوبیاها به حساب می‌آیند .

کارشناسان اتفاق نظر دارند که ترس ها و تفکرات مخرب قسمتی از انرژی انسان را برای انجام دادن فعالیتهای پرفایده روزانه از آنها خواهد گرفت و علاوه بر این اثرات مخرب بیشمار دیگری هم در زمینه سلامتی جسم و روان به ثبت رسیده است.

غالباً اشخاص از غیر منطقی بودن ترس خود آگاه می باشند ولی قادر به پیشگیری کردن از آشکار شدن آن نمی باشند که گویی از مدیریت کردن اداری آنها خارج می باشد .

فوبیا ها تنوع فراوانی دارند و از لحاظ شدت و همینطور طول مدت اختلال و غیر طبیعی بودن و همینطور به وجود آوردن ناتوانی و میزان و همینطور اشیا یا شرایط های به وجود آمدن آن به دسته بندی کردن پرداخت.
روان شناسی متمایل به پردازش
رضایت شغلی چیست؟
روش درمان عملی / تجربی برای زوجین
 انواع و شکل های متعدد ترس

ترس داشتن از بیکاری و از حشرات و همینطور حیوانات و بی پول بودن و غیره. هر یک از ما ترس‌های به‌خصوص خودمان را دارا می باشیم که از منبع های مختلفی ریشه می‌گیرد که روان شناسان مجموعه‌ای از عوامل زیستی و همینطور وراثتی را در کنار عوامل محیطی و روانشناختی را در شکل گرفتن اینگونه ترسها موثر می دانند.

برخی اوقات ما خودمان به خوبی این را می‌دانیم که ترسمان از چه چیزی نشأت گرفته است و در قسمتی از موارد هم علت این ترس را فراموش خواهیم کرد ولی از وجود داشتن آن رنج خواهیم برد و همینطور روانشناسان اعتقاد دارند که برخی از بچه ها ذاتا مستعد ترس یا فوبیا می باشند .

خصوصیات شخصیتی را سخت می توان آن را تغییر داد ولی به نظر می‌آید که هر کدام از ما اگر تنها قسمتی از مهارت های مان را به کار ببریم قادر به انجام دادن کارهایی می باشیم که حتی امروز قادر به تصور آن هم نمی باشیم.درمان فوبیا با هیپنوتیزم

پس بنابراین غلبه کردن بر ترس های مزمن اگرچه امکان دارد دشوار و سخت به نظر برسد ولی قابل معالجه می‌باشد و ترس داشتن در موارد جزئی که حالت بیمارگونه نداشته و به صورت موانع محدود در درون تمام ما موجود می باشد. با تمرین کردن می‌توان با آنها به مبارزه کردن پرداخت ولی در حالت های شدید احتیاج به معالجه توسط پزشک دارا می باشد.

 

+ نوشته شده توسط Yalda در ، ۶ بازدید ، بدون دیدگاه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر