تبلیغات

ترمیم دلبستگی ناایمن

۰

ترمیم دلبستگی ناایمن از طریق کمک به ایجاد حس محبت در کودک خود

کودکی که در اوایل زندگی اش پیوندی نداشته است اوقات سختی را هنگام پذیرفتن محبت به ویژه محبت از طریق لفظ کلامی در پیش خواهد داشت. اما شما می توانید کمک کنید تا او پذیرفتن محبت را با گذشت زمان، ثبات و تکرار یاد بگیرد. حس اعتماد و امنیت از بارها و بارها مشاهده اعمال محبت آمیز، شنیدن عبارات دلگرم کننده و احساس آرامش نشأت می گیرد.

چیزهای خوبی که به کودک شما حس خوبی می دهند را پیدا کنید. در صورت امکان محبت به کودک خود را از طریق تکان دادن، نوازش کردن و در آغوش گرفتن نشان دهید؛ ابرازهای دلبستگی که او از اول از آنها محروم بوده است. اما همواره آنچه به کودک احساس امنیت می دهد و برایش خوب است را محترم بدانید. در مواردی که سابقه تروما و سوءاستفاده های قبلی وجود دارد شما ممکن است بسیار کند پیش روید زیرا کودک ممکن است در برابر لمس فیزیکی مقاومت زیادی از خود نشان دهد.

بیشتر بخوانید: علائم و نشانه های مشکلات دلبستگی در کودک

سن هیجانی کودک را در نظر بگیرید. کودکان دارای اختلالات دلبستگی اغلب مانند کودکان کوچکتر هم به لحاظ اجتماعی و هم هیجانی رفتار می کنند. ممکن است نیاز باشد آنها با استفاده از روش های غیرکلامی آرامبخش و دلگرم کننده درمان کنید گویی آنها کوچکتر شدند.

به کودک خود کمک کنید تا هیجان ها و ابرزهایی که نیاز دارد را بازشناسی کند. کودکان دارای اختلالات دلبستگی ممکن است اینکه چه احساسی دارند یا چگونه به آنچه آنها نیاز دارند را درخواست کنند آگاه نباشند. این ایده که همه احساسات بسیار خوب هستند را تقویت کنید و به آنها روش های سالمی برای بیان هیجان های خود را نشان دهید.

به کودک خود گوش دهید و با او صحبت و بازی کنید زمان هایی که می توانید به کودک خود توجه کامل و متمرکز داشته باشید را گسترش دهید، طوری که به او احساس آرامش بدهید. این کار ممکن است سخت به نظر برسد که همه چیز با هم کم شود، حواسپرت کننده ها از زندگی حذف شوند و فقط و تنها یک لحظه برای با هم بودن در نظر گرفته شود، اما کمیت و کیفیت با هم، فرصت بیشتری برای کودک شما فراهم می کنند تا با شما صمیمی شود و حس کند که شما به او توجه و مراقبت متمرکز دارید.

+ نوشته شده توسط Yalda در ، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر