تبلیغات

عصبانیت کودکان و چگونگی کنترل خشم در آنها

۰

مرکز مشاوره خانواده دارای کادری برتر از مشاوران کودک

هیچ کس دوست ندارد بافردی رابطه داشته باشد که مدام دچار عصبانیت و خشم شده است.وباعث آزرده خاطر شدن اطرافیان میشودو این نکته که هر فردی در زندگی خود عصبانی میشود و نمیتوان گفت که من تا به حال درزندگی عصبانی شدم کاملاً ملموس ودرست است اما اگر آن فرد نحوه کنترل خشم خودرا نیاموزد باعث از بین رفتن روابطش با اطرافیان شده وبه نوعی زندگی خود را تباه ساخته است حال اگر این فرد ازدواج نیز کرده باشد کارش بسیار سخت تر خواهد بود.عصبانیت کودک
ذات عصبانی در افراد

زمانی که فردی عصبانی میشود و کنترل خود رااز دست میدهد، میزان عصبانیت و خشم او ارتباط مستقیم باشخصیت ونوع تربیت وی دارد. وی میتواند درهنگام عصبانیت پرخاشگر، سرکش، بی دقت ویا حساس وشکننده باشد وتمامی این خصلت ها ازنوع تربیت وذات شکل گرفته درآنان نشأت می گیرد. حال باید به این نکته مهم اشاره کنیم که وقتی فرزند شما عصبانی میشود ویا بدلیل عصبانیت شروع به پرخاشگری میکند باید با پی بردن به ضعف رفتاری کودک خود این نقص را برطرف نمایید به عنوان مثال زمان عصبانیت کودکان شما دربرابر مسئله ای که دیگر کودکان هم سن و سال آنها دربرابر همان مسئله عصبانی نمیشوند نشان دهنده ضعف در کودک شما است وباید زمان بیشتری را برای یاد دادن رفتاری بهتر در قبال آن مسئله به فرزندتان صرف کنید.
مراحل رشد و تفاوت های جنسیتی در نوع رفتار

هنگامی که کودک شما در سن رشد قرار داشته و دارد موارد جدیدی را تجربه می کند و به نوعی هم رشد فیزیکی و هم رشد اجتماعی را تجربه می کند، می تواند مستعد عصبانیت و رفتار خشونت آمیز بوده تا حدی که کنترل خود را از دست داده و شروع به ناسزا گویی کند. در این میان تفاوت های جنسیتی و رفتار متفاوت دختران و پسران در ابراز احساسات کار را برای کنترل عصبانیت در کودکان سخت تر می کند. از آنجایی که پسرها عصبانیت خود را بسیار راحت تر نشان داده و خود را تخلیه می کنند بایدبرای کنترل آنان رفتار های خاصی را فرا گرفت اما در کل کودکان در هر دو جنس نیاز دارند تا روشهای کنترل خشم را بیاموزند. مرکز مشاوره مشاور خانواده خوب در سطح ایران و جهان کجاست؟

شماره های تماس 01
تاثیر خشم کودک بر محیط خانواده

به طور کلی دلایل بسیاری وجود دارد گه می تواند یک کودک را به صورت فردی درون گرا درآورده که پس از گذشت مدتی این درون گرایی با خشم و عصبانیت تخلیه شده و خود را نشان می دهد این دلایل می تواند مرگ عزیزان و یا حتی عدم مورد توجه قرار گرفتن باشد. پرخاشگری کودکان اثران جبران ناپذیری بر روی کودک دارد زیرا وی احساس میکند که روحیه لطیف او مورد آزار قرار گرفته و نادیده گرفته شده بنابراین تنها راه انتخابی برای وی بروز عصبانیت برای جلب توجه میباشد. پس رفتار هر کودک به الگوی رفتاری وی در خانواده بستگی دارد بنابراین برای کنترل خشم کودکان درابتدا باید خودمان را درخانواده کنترل کرده وسپس با یک رفتار خوب کودکان را در معرض رفتارهای خشونت آمیز قرار ندهیم.

شما والدین عزیز می توانید برای بهره مندی از راهنمایی ها و مشاوره های مشاوران خانواده در زمینه مشاوره کودک و مشاوره کودک و نوجوان  با تماس با کانون مشاوران ایران و مرکز مشاوره مشکلات خود را حل نموده و به سلامت زندگی خود کمک نمایید.
مگه کودکان هم عصبانیت دارن؟
بله دوست عزیز کودکان هم عصبانیت دارن و اگه دلیلش روشن نشه میتونه رفتارشونو در آینده تحت تاثیر قرار بده .. خیلی از اینکودکان دارای بیش فعالی هستن و این عصبانیت و پرخاش میتونه دلیلی بر این باشه که با مراجعه به مشاوره میتونن در مدت زمانی اونو تعدیل و کنترل بکنن

مشاوره آنلاین با شماره تلفن های :
۸۸۴۲۲۴۹۵
۸۸۴۷۲۸۶۴
سایت تخصصی مشاوره
http://www.moshaver.co
 رفتار والدین در پرخاشگری کودکان مؤثر است

کودک من خیلی پرخاشگر با همه دوستاش دعوا میکنه هر چیزیو پرت میده دیگه از دستش خسته شدم
دوست عزیز در این مورد بهتره به مشاور مراجعه کنید، تا کودک شمارو از نظر بیش فعالی در این سن بررسی بکنه … در این حالت میتونید با اجرای دستورالعملهایی این مورد رو کنترل کنید و فرزندی منطقی و ارام رو تجربه کنید

مشاوره آنلاین با شماره تلفن های :
۸۸۴۲۲۴۹۵
۸۸۴۷۲۸۶۴
سایت تخصصی مشاوره
http://www.moshaver.co

سلام.من کودک پسر۲/۵ ساله دارم و از حدود ۱۸ماهگی فعالیت و شیطنت خودشو اغاز کرد.

من با صبوری این شیطنت هارو تحمل میکردم اما حالا حدود چهار ماهه مهد گذاشتم .

پسر بنده بچه های کوچیک و بزرگ و میزنه قبل از مهد هم میزد اما به ندرت.

ولی حالا میزنه.به عنوان مثال اگر پدرش دعواش کنه میاد من و میزنه.

رفتاراش پر هیجانه.سریع عمل میکنه.پسر من عاطفی هست و بیشتر دوست داره همه بهش توجه کنن.اگر میشه یه مشاور خوب در این راستا به بنده معرفی کنین.با تشکر
پاسخ
خب میتونه از بیش فعالی ایشون باشه که مشاور میتونه با راهکارهایی این مشکل رو حل کنه

میتونید به این لینک مراجعه کنید و آدرس مراکز و شماره های تماس رو مشاهده کنید
هم متیونید مشاوره تلفنی و هم مشاوره حضوری داشته باشید
دخترم باهوش و خلاق و بسیار کتابخوان است ولی در کنار آن پرخاشگر هم است

با سلام . ما دختری ۹ ساله داریم که در کلاس سوم دبستان درس میخواند . او دختری باهوش و خلاق و بسیار کتابخوان است ولی در کنار آن پرخاشگر هم است.

یعنی اصلا هیچ پیش بینی نمیشود از رفتار او داشت. مثلا جلوی غریبه ها هم شاید سر من و باباش داد بزنه . اون حرفهای بسیار زشتی به من و پدرش میزند مثلا زر زر نکن. خفه شو و …

و نمیدونم اینارو از کتابها یاد میگیره یا چی . مثلا تنتن رو میخونه و از فحش های ناخدا استفاده میکنه و نصیحت هم فایده ای نداره . حتی همسرم الان دو روزه باهاش حرف نمیزنه ولی اون عین خیالش نیست.

لطفا کمکم کنید . راستی ما هر دو تحصیلکرده ایم و صاحب شغل های حساس در جامعه ولی با یک فرزند ارامشمون بهم خورده.

پاسخ

حال کودک ۹ ساله شما بهتر می‌تواند ناراحتی‌اش را کنترل کند. احساسات کودکان در این سن رشد می‌کند و به بلوغ می‌رسد، برای مثال از کمک به دیگران خشنود می‌شود. آنها از مستقل بودن در این سن لذت می‌برند اما هنوز به والدین خود احتیاج دارند.

کودکان ۹ ساله احساسات متفاوتی را تجربه می‌کنند. ممکن است یک لحظه خوشحال و لحظه‌ای دیگر ناراحت باشند. آنها به آسانی آزرده می‌شوند و حتی ممکن است گاهی با دوستان خود درگیر شوند.
استقلال

بسیاری از کودکان ۹ ساله مستقل هستند و می‌توانند از پس بیشتر کارهایشان برآیند. آنها از رفتن به سینما، خوابیدن در خانه دوستان‌ و تقسیم نظرات و افکارشان لذت می‌برند.
اعتماد به نفس

کودکان ۹ ساله به شدت دوست دارند توسط دیگران پذیرفته شوند و به همین دلیل به آسانی از انتقاد ناراحت و شرمگین می‌شوند. آنها می‌توانند دچار عدم اعتماد به نفس شوند.

در این سن دوستان و نظرات‌شان برای آنها اهمیت دارد. والدین می‌توانند با آنها درباره اهمیت مستقل بودن و چیزی که درست است، حتی اگر مخالف نظر دیگران باشد، صحبت کنند. آنها را تشویق کنید تا بهترین انتخاب را بکنند و با خود و دوستانشان مهربان باشند.
استرس

درست شبیه بزرگسالان، کودکان نیز می‌توانند برای کارهای روزانه خود استرس داشته باشند. در سن ۹ سالگی تکالیف کودکان بیشتر می‌شود.

ممکن است آنها در فعالیت‌های فوق برنامه مثل ورزش، موسیقی که احتیاج به تمرین دارد، شرکت کنند. برای بیشتر کودکان ۹ ساله انجام این کارها می‌تواند باعث استرس و ناراحتی شود.

کودکان ۹ ساله از خطرات و حوادث دنیای واقعی آگاه‌تر می‌شوند.

ترس درباره حوادثی چون جرم و طوفان یا ناراحتی درباره مرگ والدین در آینده جای ترس از ارواح را در آنها می‌گیرد.

والدین می‌توانند با آنها درباره این مسائل صحبت کنند و به آنها این اطمینان را بدهند که از آنها حمایت خواهند کرد. همچنین باید از مقدار خواب کودکان و برنامه‌های تلویزیونی که مشاهده می‌کنند، آگاهی یابند، زیرا کم‌‌خوابی می‌تواند روی حالات آنها تاثیر بگذارد و فیلم‌های خشن، ترسناک یا ناراحت‌ کننده موجب ناراحتی آن‌ها شوند.
رشد

کودکان ۹ ساله در آستانه نوجوانی هستند. در سال‌های آینده آنها تغییرات بارزی را در بدن خود مشاهده می‌کنند. والدین می‌توانند درباره این تغییرات و انتظاری که کودکان باید داشته‌ باشند، صحبت کنند تا این دوره را ساده‌تر پشت سر بگذارند.

ممکن است آنها در این سن بلندتر یا کوتاه‌تر از دیگران باشند.

شما همچنین باید تفاوت‌های دیگری را در بدن او انتظار داشته باشید. چیزی که در این دوران اهمیت دارد این است که آنها هنوز تحت تاثیر والدین خود هستند و به تبع فرم بدن و فعالیت‌های فیزیکی آنها نیز متاثر از آنها است. زمانی که والدین ورزش می‌کنند، غذای سالم می‌خورند و به وزن و فرم بدنشان اهمیت می‌دهند، الگوی خوبی برای کودکان خواهند بود و آنها نیز همان گونه رفتار می‌کنند.

معمولا سن بلوغ برای پسران بین ۹ تا ۱۴ و برای دختران ۸ تا ۱۲ سالگی است.
مهارت‌های حرکتی

مهارت‌های حرکتی کودکان ۹ ساله قوی‌‌تر از کودکان کوچک‌تر است.

این توانایی باعث می‌شود آنها مهارت‌های فیزیکی خود مانند سرعت و قدرت و دیگر فعالیت‌های بدنی مثل رقص را در خود تقویت کنند.

شما می‌توانید فعالیت‌های بدنی متفاوتی را از او انتظار داشته باشید. کودکان ۹ ساله هماهنگی، تعادل و تحمل بیشتری دارند.

بعضی‌ها می‌توانند در ورزش‌هایی چون اسکیت و شنا یا در ورزش‌های گروهی و رقابتی مثل فوتبال یا بسکتبال شرکت کنند.
رشد شناختی

کودکان ۹ ساله درباره جهان اطرافشان کنجکاوند. آنها پر از سوال‌هایی درباره چرا و چگونگی اشیا هستند. آنها ممکن است درباره هر چیزی از چرایی جنگ گرفته تا چگونگی بهبود طبیعت و رنگ آبی آسمان بپرسند.

آنها می‌توانند منتقادانه فکر کنند یا حتی نظرشان را راجع به چیزها بگویند.

حال بهترین زمان برای معرفی ابزار تحقیق مثل وب سایت‌های بچه‌ها و مجلات جدید است. کتابخانه نیز مکانی مناسب برای کسب اطلاعات درباره چیزهای مورد علاقه او است.

کودکان در این سن تمرکز بالاتری دارند. آنها قادرند روی چیزی به مدت ۱ ساعت یا حتی بیشتر تمرکز کنند و از تحقیق کردن درباره چیزی که به آن علاقه دارند لذت ‌ببرند، می‌خواهد خواندن کتاب باشد یا بازی بسکتبال.

آنها به خوبی در گروه‌ها عمل می‌کنند و دوست دارند در یک رشته خاص تا کسب مهارت کافی فعالیت کنند. والدین می‌توانند از آنها حمایت و آنها را برای ادامه دادن راهشان تشویق کنند.
خواندن و نوشتن

+ نوشته شده توسط Yalda در ، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر